Wednesday, 7 March 2012

25 years down the tube


I was flattered to be contacted late last year by the curator of the Collections Department of The London Transport Museum, who wanted to interview me on the inspiration and motivation behind the 'Tate by Tube' poster which will be featuring in their major 2012 exhibition - Mind the Map.

Reaping a number of industry awards and accolades back in the days of its first issue, 'Tate by Tube' is reportedly the best selling poster in The London Transport Museum Shop. A great testament to a simple witty idea, well executed and created the year after I graduated in my first job at The Fine White Line, (happy days).

My 'Old Faithful' has always been a great door opener, conversation starter, (and job getter) and I'm proud and delighted it's appeal has not dwindled over the years as it approaches its 25th anniversary. The curator informed me that it had even been a major influence on a second, more recently commissioned poster, the Rorschach Test map by the artist Cornelia Parker.

Mind the Map opens 18th May - 28th October 2012 at The London Transport Museum where the original three dimensional map model will be on display as part of what will be a fascinating exhibition. Try to squeeze in a visit.


33 comments:

 1. http://www.aytransnakliyat.com/

  istanbul nakliyat

  ümraniye nakliyat

  şehir içi nakliyat

  nakliyat ambarı

  ReplyDelete
 2. İstanbul duşakabin firması olarak duşakabin
  Ümraniye Duşakabin


  Alçıpan Ustası

  imalat montak, sineklik montajı ve imalatı yapmaktayız.

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 6. Topkapı nakliyat firması olarak Topkapı bölgesi ve çevresinde en uygun taşımacılık hizmetlerini sunmaktadır

  ReplyDelete
 7. Topkapı nakliye firması olarak en kaliteli ve uygun fiyatlı taşımacılık hizmetleri...

  ReplyDelete

 8. Üsküdar nakliye

  firması sizlere en uygun fiyatları sunmaktadır.

  ReplyDelete
 9. Türkiye’de gelişen ekonomi ve şehirlerin kalkınması ile birlikte bir çok insan taşınarak yeni şehirlerde yeni hayatlara başlamakta. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlere her gün binlerce insan taşınmakta. Yaşanan her yeni taşınma ile birlikte şehirler arası nakliyat sektörü de aynı ölçüde büyümekte. Evlerini yeni bir şehre taşıyan binlerce insan nakliyat firmaları ile yeni bir hayata başlamakta.
  Yeni bir hayata başlayanlar için nakliyat firmaları tüm taşınma işlemlerinde güvenilebilecek en önemli aşamaların başında gelmekte. Tüm eşyalarını nakliyat firmalarına teslim edenler için işini kaliteli ve özenle yapan firmalar seçmek büyük bir öneme sahip. Özellikle büyük kentlerde yoğun trafik ve hızlı tempoda evden eve nakliyat firmaları arasından en iyi hizmeti veren firmaları seçmek gerekmekte.

  http://www.istanbulexpresnakliyat.com/

  ReplyDelete
 10. evden eve nakliyat kolay iş
  https://www.zorlunakliyat.com
  https://www.sehirlerarasinakliye.biz
  https://www.parcaesyanakliye.org

  ReplyDelete
 11. https://www.nakliyatfirmalari.org
  https://www.izmirnakliyefirmalari.net

  ReplyDelete
 12. Fettahoğlu Evden Eve Nakliyat olarak 1996 yılından bu yana İstanbul'da hizmet vermekteyiz. Nakliyat sektöründeki yıllara aşkın tecrübemiz ile zamana ve yeniliklere ayak uydurarak, müşteri odaklı, profesyonel çalışma anlayışımızla İstanbul’un sayılı nakliyat firmalarından biri haline geldik.
  http://WWW.fettahoglunakliyat.com

  ReplyDelete

 13. Aydınevler Çilingir

  Aydınevler Çilingir

  Altıntepe Çilingir

  Altıntepe Çilingir

  Altayçeşme Çilingir

  Altayçeşme Çilingir

  Maltepe Çilingir

  Maltepe Çilingir

  Zümrütevler Çilingir

  ZÜmrütevler Çilingir

  İdealtepe Çilingir

  İdealtepe Çilingir

  Aydınevler Çilingir

  Aydınevler Çilingir

  Fındıklı Çilingir

  Fındıklı Çilingir

  Altıntepe Çilingir

  Altıntepe Çilingir

  Küçükyalı Çilingir

  Küçükyalı Çilingir

  ReplyDelete

 14. Sancaktepe Su Tesisatçısı

  Sancaktepe su tesisatçısı sizler için en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için profesyonel kadrosu ile daima başarılı bir iş çıkarmaktadır. Bizler müşteri memnuniyetini en üst safa tutmak için yıllardır profesyonelce çalışmaktayız. Su kaçağı ve tamirat tadilat işlerinizi itina ile yapmaktayız. Hizmetlerimiz geniş kapsamlı olup tüm su tesisatı ve sıhhi tesisat işlerini yapmakayız.

  #sancaktepesutesisatçısı
  #sancaktepesıhhitesisatçı


  Sancaktepe Su Tesisatçısı
  Sultanbeyli Su Tesisatçısı

  Sultanbeyli su tesisatçısı sizler için en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için profesyonel kadrosu ile daima başarılı bir iş çıkarmaktadır. Bizler müşteri memnuniyetini en üst safa tutmak için yıllardır profesyonelce çalışmaktayız. Su kaçağı ve tamirat tadilat işlerinizi itina ile yapmaktayız. Hizmetlerimiz geniş kapsamlı olup tüm su tesisatı ve sıhhi tesisat işlerini yapmakayız.

  #sultanbeylisutesisatçısı
  #sultanbeylisıhhitesisatçı

  Sultanbeyli Su Tesisatçısı
  Ümraniye Su Tesisatçısı

  Ümraniye su tesisatçısı sizler için en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için profesyonel kadrosu ile daima başarılı bir iş çıkarmaktadır. Bizler müşteri memnuniyetini en üst safa tutmak için yıllardır profesyonelce çalışmaktayız. Su kaçağı ve tamirat tadilat işlerinizi itina ile yapmaktayız. Hizmetlerimiz geniş kapsamlı olup tüm su tesisatı ve sıhhi tesisat işlerini yapmakayız.

  #ümraniyesutesisatçısı
  #ümraniyesıhhitesisatçı

  Ümraniye Su Tesisatçısı
  Kadıköy Su Tesisatçısı

  Kadıköy su tesisatçısı sizler için en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için profesyonel kadrosu ile daima başarılı bir iş çıkarmaktadır. Bizler müşteri memnuniyetini en üst safa tutmak için yıllardır profesyonelce çalışmaktayız. Su kaçağı ve tamirat tadilat işlerinizi itina ile yapmaktayız. Hizmetlerimiz geniş kapsamlı olup tüm su tesisatı ve sıhhi tesisat işlerini yapmakayız.

  #kadıköysutesisatçısı
  #kadıköysıhhitesisatçı

  Kadıköy Su Tesisatçısı
  Çekmeköy Su Tesisatçısı

  Çekmeköy su tesisatçısı sizler için en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için profesyonel kadrosu ile daima başarılı bir iş çıkarmaktadır. Bizler müşteri memnuniyetini en üst safa tutmak için yıllardır profesyonelce çalışmaktayız. Su kaçağı ve tamirat tadilat işlerinizi itina ile yapmaktayız. Hizmetlerimiz geniş kapsamlı olup tüm su tesisatı ve sıhhi tesisat işlerini yapmakayız.

  #çekmeköysutesisatçısı
  #çekmeköysıhhitesisatçı

  Çekmeköy Su Tesisatçısı
  Üsküdar Su Tesisatçısı

  Üsküdar su tesisatçısı sizler için en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için profesyonel kadrosu ile daima başarılı bir iş çıkarmaktadır. Bizler müşteri memnuniyetini en üst safa tutmak için yıllardır profesyonelce çalışmaktayız. Su kaçağı ve tamirat tadilat işlerinizi itina ile yapmaktayız. Hizmetlerimiz geniş kapsamlı olup tüm su tesisatı ve sıhhi tesisat işlerini yapmakayız.

  #üsküdarsutesisatçısı
  #üsküdarsıhhitesisatçı

  Üsküdar Su Tesisatçısı

  ReplyDelete
 15. Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın kapısı emniyet kilidi servisi ile artık yangın kapılarınız daha güçlü ve güvenli. Hırsızlara fırsat vermeyen bu emniyet kilidi sistemimiz de kullandığımız ürün markaları KALE KİLİT olarak hizmete sunulmuştur.  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın kapısı emniyet kilidi; Binaların kentsel dönüşüme girmesiyle beraber bütün çelik kapılar değişti ve yeni daha emniyetli kapılar haline döndü; ama avrupa standartları için bütün dairelerde yangın kapısı mevcut olmak zorunda ve bu kapılara emniyeti neredeyse 0 olan push bar diye tabir ettiğimiz kilitler vardır.


  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın kapısı emniyet kilidi; Gün geçtikçe çelik kapıların güçlenmesi sonucu ve inşaat sisteminin değişmesinden ötürü bütün dairelere yangın kapısı çıkışı zorunlu kılındı ve bu sebepten ötürü bas cık sistemiyle çalışan yangın kapıları hırsızlar için kolay av olmaya başladı..
  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın kapısı emniyet kilidi hizmetimizle siz değerli müşterilerimizi güvence altına alıyoruz. Bu kilitleme sistemi ile tüm yangın kapıları tarafımızca itinayla güçlenmektedir. Yangın kapısı emniyet kilidi fiyatı adet veya toplu montajlarda değişiklik göstermektedir.

  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın kapısı emniyet kilidi montaj hizmeti olarak tüm yangın çıkış kapılarınızı itina ile güçlendiriyoruz. Bizler yıllardır bu sektörde en iyisi ve en kalitelisi olmak için uzman kadromuzla bu işlemi yapmaktayız.
  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın Kapısı Emniyet Kilidi

  Yangın kapısı emniyet kilidi hizmetleri hırsızlara geçit vermiyoruz. Açılması kolay bu kapınızı itina ile kancalı kilit sistemi ile güçlendiriyoruz.

  ReplyDelete
 16. https://www.cilingirhocasi.com/atasehir-cilingir/

  ReplyDelete
 17. İstanbul beton silim firması olarak 25 yıldır yeni teknolojiye uygun makinelerimiz ile beton silim, beton cilalama, beton parlatma hizmeti sunmaktayız.

  http://betonsilimcisi.com/

  ReplyDelete
 18. İstanbul beton silim firması olarak 25 yıldır yeni teknolojiye uygun makinelerimiz ile beton silim, beton cilalama, beton parlatma hizmeti sunmaktayız.

  /http://betonsilimcisi.com/

  ReplyDelete